A
A
A

Wolontariat

ZAPRASZAMY KAŻDEGO CHĘTNEGO DO WOLONTARIATU !
DAWANIE SIEBIE INNYM TO WSPANIAŁA PRZYGODA !

Wolontariat to bardzo ważna sfera życia społecznego Kluboteki. To duża, nieodłączna i ważna część działalności. Od początku istnienia STAWIAMY NA WOLONTARIAT. Założycielki fundacji prowadzą ją w ramach wolontariatu. W Klubotece nie ma osób zatrudnionych na stałe.

Wolontariusze to głównie NASI SENIORZY  prowadzący w klubotece różnego rodzaju zajęcia w wolontariacie. Dzieląc się własną wiedzą rozwijają tym pasje swoich rówieśników.  Oni są również inicjatorami warsztatów na rzecz dzieci, czy innych seniorów. Uczestniczą w działaniach charytatywnych, włączają się w działania społeczne, przekazują swoje prace na różne cele. To ludzie, którzy działają w myśl idei Kluboteki „Dawać siebie innym. Integrować nie dzielić”.

Wśród naszych wolontariuszy są MŁODZI LUDZIE, niektórzy z długoletnim stażem bycia wolontariuszem. Niejednokrotnie wolontariuszami byli STUDENCI odbywający praktykę, którzy związywali się z fundacją na dłuższy okres.

W klubotece w ramach wolontariatu odbywaja się cykliczne spotkania takie jak: Klub podróznika, spotkania z piosenką, spotkania z ciekawymi ludźmi, jak z autorami książęk, ludźmi teatru i telewizji, sportowcami, muzykami czy zespołami muzycznymi itp. W naszym codziennym życiu w ramach wolontariatu prowadzone są zajęcia: język francuski, francuska pasja, rękodzieło z recyclingu, język angielski dla zaawansowanych i konwersacje, Italomania, język niemiecki. W czasie kiedy nie  realizujemy projektów również w wolontariacie prowadzone są Klub foto, język rosyjski, język angielski, akwarele. W ramach wolontariatu tworzone jest u nas wiele upominków  metodą decoupage. Prowadzenie strony, Facebooka torzenie naszych plakatów, to również wolontariat. Sami dbamy o naszą klubotekę sprzątając, myjąc okna.

Działamy również jako wolontariusze na rzecz innych.  Uczestnicy warsztatów chętnie dzielą się tym co stworzą i tak np. prace z rysunku, akwareli i malarstwa zdobią ściany Urzędu Dzielnicy Ursynów. Liczne obrazy, które u nas powstały ofiarowane zostały Tramwajom Warszawskim. W tym roku kilkanaście prac malarskich i rękodzieła zostało przekazane na aukcję WOŚP, uszyte jasieczki trafiły do Hospicjum. Ponad 300 maseczek na początku pandemii trafiło do potrzebujących seniorów.Sami dla siebie jesteśmy wsparciem co pokazaliśmy w ostatnim czasie. Za taką m.in. pomoc dostaliśmy dyplom z podziękowaniem od Prezydenta m.st. Warszawy i Burmistrza Ursynowa.  Od lat uczestniczymy w organizacji balu dla niepełnosprawnych na Ursynowie.  Angażujemy się w życie społeczne dzielnicy i Warszawy. Prezes fundacji działa w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, natomiast wiceprezes została wybrana poraz kolejny do Ursynowskiej Rady Seniorów.

W ramach wolontariatu pracowniczego  HOPE firmy Nutricia realizowane są u nas projekty wspierające seniorów. Ostatni z nich to „Paczka dla seniora”. Było ich 60 i wszystkie trafiły w ręce seniorów.

Prace naprawcze, wsparcie techniczne, udogodnienia to również wolontariat.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE, OKAZANE SERCE I CZAS
JESTEŚMY DUMNE, ŻE MAMY TAKICH LUDZI WOKÓŁ SIEBIE.